Φιλική νίκη της Γεροσκήπους FC στην Γιαλιά επί του Φοίνικα (εικ)

Φοίνικας Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς και Γεροσκήπου FC αναμετρήθηκαν το περασμένο Σάββατο στην Γιαλιά, στα πλαίσια φιλικού αγώνα προετοιμασίας.

Νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε αυτή του Σάββα Πικραμένου, καθώς επικράτησε με το εντυπωσιακό 2-6!

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο με τον Γρηγόρη Χατζηβασίλη να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίκτυα. Η απάντηση του Φοίνικα όμως ήταν άμεση! Σε διάστημα λίγων λεπτών πέτυχε δύο γκολ με τους Τζέκο και Πάμπο Δημοσθένους με αποτέλεσμα να βρεθεί μπροστά στο σκορ με 2-1. Λίγο πριν το φινάλε του α’ μέρους ο Μιχάλης Χατζηνοβίου σκόραρε για την Γεροσκήπου, σημειώνοντας το 2-2, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Σάββα Πικραμένου ήταν εντυπωσιακή! Από την άλλη το σύνολο του Στέλιου Σοφοκλέους προβλημάτισε. Συγκεκριμένα, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν άλλα τέσσερα γκολ, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 2-6. Τα τέρματα πέτυχαν οι Ανδρέας Χατζηζηνοβίου, Χαράλαμπος Μαυράκης, Χρήστος Χατζηζηνοβίου και Άγγελος Μαυράκης.