Φινάλε με “τριάρα” για τις Κοριτσάρες της Πάφια!!!

Η εντυπωσιακή πορεία της ομάδας Γυναικών Ποδοσφαίρου της Πάφια στον β’ όμιλο του Παγκύπριου Πρωταθλήματος ολοκληρώθηκε με ακόμη μια νίκη.

Οι παίκτριες του Πανίκκου Τσούκκα στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος και της σεζόν κέρδισε εκτός έδρας με σκορ 0-3 τον Απόλλωνα Λυμπιών.

Το σκορ στην συνάντηση άνοιξε η Χρύσω Μιχαήλ στο 35ο λεπτό. Το 0-1 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα της Πάφου ευτύχησε πολύ νωρίς να πάρει αέρα δύο τερμάτων. Συγκεκριμένα, η Κορίνα Πάολα Αδάμου σημείωσε το 0-2 στο 53′.

Και ενώ ο αγώνας όδευε προς το τέλος, η Χρύσω Μιχαήλ με το δεύτερο προσωπικό της τέρμα στο ματς έβαλε το κερασάκι στην τούρτα στην μεγάλη νίκη της Πάφια. Στο 90ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Να σημειώσουμε ότι η Πάφια τερμάτισε στην 2η θέση του Β’ ομίλου με βαθμολογική συγκομιδή 34 βαθμούς.