Προσπάθησε ο Ακρίτας αλλά… (εικόνες)

Τον Εθνικό Άχνας υποδέχθηκε στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής της Β’ Κατηγορίας ο Ακρίτας Χλώρακας.

Η ομάδα του Κώστα Σωκράτους αν και προσπάθησε αρκετά, εντούτοις γνώρισε την ήττα με σκορ 1-3 στο Κοινοτικό Στάδιο Χλώρακας  από την δεύτερη ομάδα του βαθμολογικού πίνακα.

Το σκορ στον αγώνα άνοιξε στο 20ο λεπτό ο Εθνικός Άχνας με τον Εντουάρντο Πιντσέλι να βρίσκει δίκτυα. Ο Ακρίτας όμως είχε απάντηση! Εννέα λεπτά αργότερα ο Μαροκινός Μεχντί Τζάκι έφερε το ματς στα ίσα.

Η χαρά των “πρασίνων” όμως δεν κράτησε για πολύ. Στο 35ο λεπτό ο Μαρκόβσκι έδωσε εκ νέου προβάδισμα στο σκορ για τον Εθνικό. Το 1-2 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη πάρα την μεγάλη προσπάθεια που έκαναν οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία του Μπογκαντίνοβ. Από την άλλη, η ομάδα της Άχνας στο 84′ “κλείδωσε” το τρίποντο πετυχαίνοντας και τρίτο γκολ. Σκόρερ αυτή την φορά ήταν Χουντόμπιακ, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Η σημερινή ήττα αφήνει τον Ακρίτα στους 29 βαθμούς και στην 12η θέση.

Φωτογραφίες: David Grimason