“Απέδρασε” με το τρίποντο ο Ακρίτας από την Σωτήρα !!!

Με τον Χρήστο Μακρή να πετυχαίνει και τα δύο γκολ της ομάδας του, ο Ακρίτας Χλώρακας πέτυχε σπουδαίο διπλό στη Σωτήρα επί του Ονήσιλου, επικρατώντας με 1-2.

Το σύνολο του Κώστα Σωκράτους μπήκε καλύτερα στον αγώνα και μόλις στο 6ο λεπτό της συνάντησης κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ.

Η χαρά του Ακρίτα ωστόσο δεν κράτησε για πολύ, καθώς 6’ λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αμεσάν.  Το 1-1 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα συμβιβαστούν με τον βαθμό της ισοπαλίας, ο Ακρίτας κέρδισε πέναλτι στα τελευταία στάδια του παιχνιδιού. Ο Χρήστος Μακρής ήταν ψύχραιμος από την άσπρη βούλα, ευστόχησε και χάρισε στην ομάδα του τεράστιας σημασίας τρίποντο.

Με τους σημερινούς τρεις βαθμούς ο Ακρίτας έφθασε τους 26 σύνολο και  παίρνει μεγάλη «ανάσα» στην βαθμολογία και στην προσπάθεια που κάνει για αποφυγή του υποβιβασμού.