Έχασε το ματς και «χρυσή» ευκαιρία ο Φοίνικας Αγίας Μαρίνας (εικόνες)

Την ευκαιρία να αναρριχηθεί ακόμη περισσότερο στην βαθμολογία της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ έχασε το απόγευμα του Σαββάτου ο Φοίνικας Αγίας Μαρίνας.

Το σύνολο του Στέλιου Σοφοκλέους δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα του, χάνοντας με σκορ 1-2 από το Ορφέα Λευκωσίας.

Στο πρώτο μέρος αν και οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, εντούτοις ο Ορφέας φάνηκε τυχερός, ανοίγοντας το σκορ στα τελευταία στάδια του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με μακρινό σουτ στο 56ο λεπτό της συνάντησης.

Απ’ εκεί και έπειτα, οι παίκτες του Φοίνικα αν και ήταν με την «πλάτη στον τοίχο» δεν τα παράτησαν, πιέζοντας ασφυχτικά για την μείωση στο σκορ. Κάτι που κατάφεραν στο 80ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι, με τον Ηλία Χρυσάνθου να σημαδεύει σωστά και να μειώνει σε 1-2.

Παρά την προσπάθεια της ομάδας της Γυαλιάς , το 1-2 δεν άλλαξε μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή.

Εικόνες: David Grimason