“Να σέβεστε”- Άλωσε το ΓΣΠ κερδίζοντας 1-2 τον ΑΠΟΕΛ η Πάφος

Η Πάφος δείχνοντας ότι θα πουλήσει ακριβά το τομάρι της έκανε απόψε την έκπληξη της αγωνιστικής επικρατώντας στη Λευκωσία του πρωτοπόρου ΑΠΟΕΛ  με σκορ 1-2.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ με τον Ανδρέα Καρώ στο 12ο λεπτό για να ισοφαρίσει ο ΑΠΟΕΛ με τον Νσουε στο 27 σκορ που ήταν και το τελικό του πρώτου ημιχρόνου.

Στη συνέχεια οι πρωταθλητές πίεσαν αλλά οι “αντάρτες” του Κοπιτς έδειξαν από τι είναι φτιαγμένοι πέρνοντας με το γκολ του Αγκουλο στο 67ο λεπτό, μετά από σέντρα του Φολμπρεχτ, ην πολύτιμη νίκη και πετυγχαινοντας να είναι η μόνη ομάδα που πήρε φέτος 4 βαθμούς από το ΑΠΟΕΛ.

Στους κορυφαίους για την Πάφο και πάλι ο Μολ ο οποίος σε πέναλτι του Μοραίς κατέβασε τα ρολά δύο λεπτά πριν το γκολ της Πάφου.

Η νίκη αυτή αναμένεται να δώσει στην κυριολεξία φτερά στην ομάδα μας για τη συνέχεια.