Πέρασε με τεσσάρα η Πάφος FC στο Κύπελλο

Με μια εμφάνιση ουσίας απέναντι στον Άρη Λεμεσού πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου η ΠΑΦΟΣ FC επικρατώντας της ελαφράς ταξιαρχίας με 4-1 στον επαναληπτικό του Στέλιος Κυριακίδης.

Η ομάδα του Ζέλικο Κοπιτς έκανε το αυτονόητο και έδειξε από την αρχή της προθέσεις της αν και αρχικά καρδιοκτυπησε με την ισοφάριση του Άρη στο ημίωρο.

Το 1-0 έκανε ο Νεμετς στο 19′ μετά από ασίστ από τα δεξιά του Λουλίνια.

Δέκα λεπτά αργότερα στο 29ο λεπτό ο Άρης έφερε το παιχνίδι στα ίσα με κεφαλιά του Χρίστου Χατζηπασχάλη αφού η μπάλα κτύπησε πρώτα στο δοκάρι.

Οι “μπλέ” μπήκαν στα αποδυτήρια και βγήκαν αλλαγμένοι προς το καλύτερο με στόχο να πάρουν το ζητούμενο που δεν ήταν άλλο από την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπελλου.

Στο 47′ με πέναλτι μετά απο τράβηγμα ο Νεμετς έκανε το 2-1.

Στο 57′ ο Λουλινια πετυχαίνει το πρωτο του γκολ μετα απο φάση διαρκείας με αριστερό συρτό σουτ δίνοντας προβάδισμα πρόκρισης στην Πάφο.

Η ομάδα μας ειχε δύο δοκάρια στο Β’ ημιχρονο πριν έρθει στο 90′ ο Ράσιτς με διαγώνιο συρτό σουτ για να γράψει το τελικο 4-1 και να σφραγίσει την πρόκριση για την Πάφο.