“Καλπάζει” στην κορυφή η Χρυσομηλιά… Νέο “θύμα” της ο Ποσειδώνας (pcs)

Την ενδέκατη νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε το απόγευμα του Σαββάτου η Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου Κερύνειας και συνεχίζει να είναι στην κορυφή της βαθμολογίας της Α’ Κατηγορίας ΠΟΑΣΠ.

Συγκεκριμένα το σύνολο του Κύπρου Παπαδημήτρη κέρδισε πολύ δύσκολα στο γήπεδο του Μουττάλλου τον μαχητικό Ποσειδώνα Γιόλου με σκορ 2-1.

Στο πρώτο μέρος η Χρυσομηλιά με τα γκολ του Γεννάδιου Κεσίδη και του Χρήστου Δημητρίου “Τέβες” άνοιξε τον δρόμο προς τη νίκη. Το 2-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ποσειδώνας μη έχοντας κάτι να χάσει επιτέθηκε και κατάφερε να μειώσει στο σκορ με την άψογη απευθείας εκτέλεση φάουλ του “Λορέντζο”.

Μάλιστα η ομάδα της Γιόλους θα μπορούσε να ισοφαρίσει ωστόσο απώλεσε μεγάλες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο.