Στην Πόλη «αφεντικό» η ΕΝΑΔ! Κέρδισε άλλο ένα παιχνίδι και φιγουράρει στις πρώτες θέσεις

Επιστροφή στις νίκες για την ΕΝΑΔ Πόλεως Χρυοσοχούς, η οποία κέρδισε με 2-0 σε εντός έδρας αγώνα της Ελπίδα Αστρομερίτη το απόγευμα του Σαββάτου.

Η ομάδα του Κώστα Σωκράτους έδειξε εξαρχής στον αγώνα ότι αυτή θα κάνει κουμάντο. Μάλιστα στο 30ο λεπτό ο Horta με σουτ εντός περιοχής άνοιξε το σκορ. Το 1-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι δεν αναπαύτηκαν. Αντιθέτως αύξησαν την πίεση τους στον αντίπαλο με αποτέλεσμα να έρθει και δεύτερο γκολ.

Στο 70ο λεπτό ο Nouaze με ατομική προσπάθεια ντρίμπλαρε τρεις ποδοσφαιριστές μπήκε από αριστερά στην περιοχή και νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Με το σημερινό τρίποντο η ΕΝΑΔ έφθασε τους 29 βαθμούς στο πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας και φιγουράρει στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας.