Εκτός έδρας ήττα για τον Ακρίτα Χλώρακας

Την ήττα με 5-1 γνώρισε ο Ακρίτας Χλώρακας σε εκτός έδρας αγώνα κόντρα στην Αναγέννηση Δερύνειας.

Το σύνολο του Άγγελου Ευθυμίου αντέδρασε μετά το πρώτο γκολ που δέχθηκε και έφερε το ματς στα ίσα με τον Νικόλα Χριστοφίδη έπειτα από εκτέλεση φάουλ.

Ο σκόρερ της ομάδα της Χλώρακας λίγα λεπτά αργότερα αποβλήθηκε από τον αγώνα αφήνοντας την ομάδα του με 10 ποδοσφαιριστές. Το 1-1 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα και με δύο γκολ (Ράνος, Βέσλεμ) μπήκαν μπροστά στο σκορ με 3-1.

Τα άλλα δύο γκολ η Αναγέννηση τα πέτυχε στα τελευταία στάδια του αγώνα και αφού πρώτα έμεινε κι’ αυτή με 10 ποδοσφαιριστές. Συγκεκριμένα οι Ευσταθίου και ο Σιαθάς διαμόρφωσαν το τελικό 5-1.