Πιστός στο κυνήγι της πρωτιάς ο Green Air Παφιακός…. Νέο “θύμα” του η Σαλαμίνα (pcs)

Σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι ο Green Air  Παφιακός πήρε την νίκη κόντρα στην Νέα Σαλαμίνα με 3-0 στα σετ το βράδυ της Παρασκευής στο «Αφροδίτη» και παραμένει πιστός στο κυνήγι της πρωτιάς.

Το σύνολο του Τόρε Αλεξάντερσεν επιβεβαίωσε σε ένα ακόμη παιχνίδι ότι διανύει περίοδο φόρμας παίζοντας κατά διαστήματα πολύ ωραίο βόλεϊ κόντρα σε ένα σπουδαίο αντίπαλο όπως είναι οι «ερυθρόλευκοι».

Στο πρώτο σετ οι γηπεδούχοι επικράτησαν δύσκολα με 25-22 ανοίγοντας τον δρόμος προς την νίκη.

Στο δεύτερο ο Παφιακός αφού απέκτησε ψυχολογία, ήταν πιο άνετος και αυτό αντικατοπτρίζεται και στο τελικό 25-17.

Στο τρίτο σετ έγιναν «μάχες». Η Νέα Σαλαμίνα έπαιξε τα ρέστα της δείχνοντας δείγμα της ποιότητας της, ωστόσο οι περυσινοί πρωταθλητές ήταν και πάλι πιο ψύχραιμοι εκεί που η μπάλα «έκαιγε» κερδίζοντας το με 31-29.