“Πεντάστερος” ήταν ο Ευαγόρας κόντρα στον ΠΑΣ Φοίνικα (pcs)

Μεγάλη νίκη πέτυχε το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο του Μουττάλλου ο Α.Σ Ευαγόρας Παλληκαρίδης Πάφου.

Η ομάδα του Άντρου Πολυδώρου κέρδισε με 5-1 τον ΠΑΣ Φοίνικα και απέκτησε διαφορά ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη.

Το σκορ άνοιξαν στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι με τον Στέλιο Χαραλάμπους να βρίσκει δίκτυα.

Η ομάδα της Γυαλιάς αντέδρασε πριν το ημίχρονο φέρνοντας το ματς στα ίσα με το γκολ του Κωνσταντίνου Κατσαμπά. Το 1-1 ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος ο Ευαγόρας μπήκε πιο αποφασιστικά καθαρίζοντας τον αγώνα πετυχαίνοντας άλλα τέσσερα τέρματα.

Αρχικά το 2-1 έκανε ο Νεόφυτος Δημοσθένους, για να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του και πάλι ο Στέλιος Χαραλάμπους.

Το 4-1 πέτυχε ο Ανδρέας Δημητρίου για να διαμορφώσει το τελικό 5-1 ο Δημήτρης Δημητρίου.