Δυσκολεύτηκαν αλλά πήραν σημαντική νίκη τα Μανδριά κόντρα στη Αφροδίτη

Με δύο γκολ του Λάμπρου Φάττα το Αθλητικό Σωματείο Μανδριών κέρδισε εντός έδρας την Αφροδίτη Γεροσκήπου με σκορ 2-1.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες αλληλοεξουδετερώθηκαν με αποτέλεσμα το σκορ να είναι στο “στείρο” 0-0.

Στην επανάληψη ο πρώτος σκόρερ του περυσινού πρωταθλήματος βρήκε και πάλι δίκτυα. Ο Λάμπρος Φάττας σε μία φάση διαρκείας άνοιξε το σκορ βάζοντας τα Μανδριά μπροστά στο σκορ.

Η Αφροδίτη δεν επηρεάστηκε από το γκολ που δέχθηκε, ανέβασε στροφές και άρχισε να δημιουργεί ευκαιρίες. Σε μία απ’ αυτές ο Λέανδρος Νικολάου με σουτ “κεραυνό” έφερε το ματς στα ίσα σημειώνοντας το 1-1.

Και ενώ το ματς όδευε προς την λήξη του, τα Μανδριά δέκα λεπτά περίπου πριν το 90λεπτο κέρδισαν πέναλτι. Ο Λάμπρος Φαττάς ήταν αυτός που ανέλαβε την εκτέλεση του, ευστόχησε και έδωσε στην ομάδα του μια πολύ δύσκολη και συνάμα σημαντική νίκη στην ομάδα του.

Από την μεριά της η Αφροδίτη στάθηκε πάρα πολύ καλά στο παιχνίδι, χάνοντας κάποιες πολύ καλές ευκαιρίες για να σκοράρει περισσότερα γκολ.