Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τους Νέους της Πάφος FC

Με σκορ 3-1 η ομάδα Νέων Κ19 της Πάφος FC επικράτησε της Ανόρθωσης σε εκτός έδρα αγώνα.

Τον σκορ για την Πάφο άνοιξε πολύ νωρίς στο ματς ο Ευαγόρας Χαραλάμπους για να ισοφαρίσει λίγο αργότερα ο Νικόλας Παναγιώτου για την Ανόρθωση. Το 1-1 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το σύνολο του Φίλιππου Φιλίππου ανέβασε απόδοση και κατάφερε να σημειώσει άλλα δύο γκολ καθαρίζοντας την υπόθεση τρεις βαθμοί.

Αρχικά και πάλι ο Ευαγόρας Χαραλάμπους έκανε το 1-2 και το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Πάυλος Χαριδήμου στο 83ο λεπτό.

Με τους τρεις βαθμούς η Πάφος FC έφθασε τους 14 στο πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας Νέων και βρίσκεται στην 6η θέση.