Έβγαλε αντίδραση η ΕΝΑΔ στην Ερήμη αλλά…

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στην Ερήμη εκεί όπου ο τοπικός Κούρρης φιλοξένησε την ΕΝΑΔ Πόλεως Χρυσοχούς για την 11η αγωνιστική της Γ’ Κατηγορίας.

Η ομάδα της Πόλης δεν κατάφερε να φύγει με το τρίποντο, ωστόσο με μεγάλη προσπάθεια απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας. Τελικό σκορ 2-2.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο εκμεταλλευόμενοι λάθος στην άμυνα της ΕΝΑΔ.

Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν, χάνοντας και κάποιες καλές ευκαιρίες, όμως το 1-0 ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Κούρρης πέτυχε νωρίς και δεύτερο γκολ με τα πράγματα να δυσκολεύουν αφάνταστα για την ομάδα της ΕΝΑΔ.

Μάλιστα, σαν να μην έφθανε αυτό τραυματίστηκε και ο αρχηγός της ομάδας Στόιλ Μπογκτάνοβ, του οποίου την θέση ο νεαρός Γιώργος Παρασκευά.Ο Κύπριος παίκτης όμως έμελλε να εξελιχθεί σε πρόσωπο του αγώνα για τους «μπλε», καθώς με δύο δικά του γκολ η ΕΝΑΔ ισοφάρισε τον αγώνα σε 2-2.

Δεκαπέντε λεπτά περίπου πριν την λήξη του παιχνιδιού η ομάδα της Πόλης έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές, ωστόσο δεν το έβαλε κάτω. Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Ντιαουνέ έχασε κλασσική ευκαιρία να χαρίσει το τρίποντο στην ομάδα του όμως δεν τα κατάφερε και έτσι η ΕΝΑΔ συμβιβάστηκε με τον βαθμό της ισοπαλίας.