«Εξάσφαιρη» η Γεροσκήπου FC απέναντι στον Ποσειδώνα (pcs)

Με έξι γκολ φόρτωσε τα αντίπαλα δίκτυα του Ποσειδώνα Γιόλου η Γεροσκήπου FC, το Σάββατο στο Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπους «Μιχαλάκης Κυπριανού». Τελικό σκορ 6-0.

Η ομάδα του Δημήτρη Ιωάννου άνοιξε σχετικά νωρίς το σκορ με τον Κυριάκο Μιχαηλίδη να βρίσκει δίκτυα στο 14ο λεπτό.

Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, ανέβασαν στροφές όμως ο Κώστας Σολωμού ανέβασε τον δείκτη του σκορ πριν το ημίχρονο στο 3-0 με δύο προσωπικά τέρματα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν φορτσάτοι στον αγώνα και με τα γκολ του Κώστα Σολωμού στο 50’ και Μάριου Ιωάννου στο 65ο λεπτό προηγήθηκαν με 5-0.

Ο ρυθμός έπεσε αργότερα και από τις δύο ομάδες. Λίγο πριν την λήξη του ματς ο James Sanderson από το σημείο του πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 6-0 υπέρ της Γεροσκήπους FC η οποία παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας συγκατοικώντας με το Α.Σ Μανδριών. Αντιθέτως ο Ποσειδώνας βρίσκεται αρκετά χαμηλά στην βαθμολογία με μόλις ένα βαθμό.