Έδειξε τα «δόντια» του ο Φοίνικας στον Μούτταλο (pics)

Στο ντέρμπι των χαμηλών στρωμάτων της βαθμολογίας ανάμεσα στην Αναγέννηση Ελπίδα και τον ΠΑΣ Φοίνικας σημειώθηκαν 7 γκολ! Μεγάλη νίκη για την ομάδα της Γυαλιάς με σκορ 2-5.

Στο γήπεδο του Μουττάλου το απόγευμα του Σαββάτου διεξάχθηκε ένας πολύ ωραίος αγώνας, με την μπάλα να ανεβοκατεβαίνει συνεχώς στις δύο εστίες.

Πιο ψύχραιμη στην τελική προσπάθεια ήταν η ομάδα του Φοίνικα που ευτύχησε να ανοίξει από νωρίς το σκορ και βρέθηκε να κερδίζει στο ημίχρονο με το ευρύ 3-0.

Στην επανάληψη η ομάδα του Δήμου Ψαρρά προσπάθησε να μειώσει, όμως και πάλι οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλευόμενοι τους κενούς χώρους στην αντεπίθεση σκόραραν και πάλι.

Το τελικό 2-5 υπέρ του ΠΑΣ τον φέρνει στην 8η θέση με 6 βαθμούς, ενώ αντίθετα η Αναγέννηση παραμένει στους 3 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Οι σκόρερς για την νικήτρια ομάδα ήταν οι Παναγιώτης Πουλλής (2), Στέλιος Κουππάρης, Άλεξ Φλορίν και ένα γκολ προήλθε από αυτογκόλ. Για την Αναγέννηση/Ελπίδα σκόραραν οι Κωνσταντίνος Παχίτης και Μιχάλης Μπούχλας.