Σαρωτική η ΕΝΑΔ καλπάζει για τα ψηλά της βαθμολογίας

Ακόμη μια σπουδαία νίκη πέτυχε η ΕΝΑΔ Πόλεως Χρυσοχούς επικρατώντας αυτή τη φορά με το ευρύ 4-1 της Ολυμπιάδας Λυμπιών.

Η ομάδα μας που συνεχίζει να εντυπωσιάζει πέρασε άνετα από την έδρα της με το σκορ να ανοίγει πολύ νωρίς στο 10ο λεπτό ο Χορτά. Η φιλοξενούμενη ομάδα αντέδρασε και στο 28 έφερε το παιχνίδι στα ίσα όμως τότε οι παίκτες του Κώστα Σωκράτους “ξύπνησαν” και πέρασαν στην επίθεση.

Τρία λεπτά αργότερα με τον Ντιαρά έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους κάνοντας το 2-1, στο 37 με τον Ναντλίπ το 3-1 και στο 44ο λεπτό με τον Κεϊράνς το 4-1.

Με αυτή την νίκη η ΕΝΑΔ πάει στους 21 βαθμούς και πλέον μετά την απώλεια βαθμών από τον Διγενή Ύψωνα αλλά και εν αναμονή του αυριανού αγώνα της Ομόνοιας Ψευδά πλασαρίστηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας πίσω από τον πρωτοπόρο Διγενή Ακρίτα Μόρφου που έχει 25 βαθμούς.