«Σίφουνας» η Άρμου στην Γιόλου (pics)

Με σκορ 5-0 πήρε την νίκη το Κέντρο Νεότητος Άρμους στην Γιόλου απέναντι στον Ποσειδώνα, το απόγευμα της Κυριακής.

Το σκορ άνοιξε νωρίς για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι με γκολ του Κριστιάν μπήκαν μπροστά.

Στην συνέχεια ο Ποσειδώνας ισορρόπησε το παιχνίδι, όμως η Άρμου με την κεφαλιά του Χρήστου Παναγή απέκτησε αέρα δύο τερμάτων. Το 0-2 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα της Γιόλους είχε κάποιες καλές ευκαιρίες να σκοράρει κυρίως από στημένα όμως δεν τα κατάφερε. Η Άρμου βρήκε χώρους και χτύπησε και πάλι με τον Χρήστο Παναγή να βρίσκει δίκτυα μετά από διαγώνιο σουτ από τα δεξιά.

Λίγο αργότερα ο Κρίστιαν με άψογη απευθείας εκτέλεση φάουλ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4.

Μερικά λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα διαμορφώθηκε το τελικό 0-5 μετά από αυτογκόλ.