Με «κίλλερ» τον “Τέβες” η Χρυσομηλιά κέρδισε την Αναγέννηση (pcs)

Με τον Χρήστο Δημητρίου «Τέβες» να πετυχαίνει και τα δύο γκολ, η Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου Κερύνειας κέρδισε το απόγευμα του Σαββάτου την μαχητική και ανανεωμένη Αναγέννηση Ελπίδα Μουττάλου.

Συνέχεια στις νίκες για το σύνολο του Κύπρου Παπαδημήτρη, το οποίο ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με τον Χρήστο Δημητρίου να βρίσκει σε ένα ακόμη ματς δίκτυα.

Στην συνέχεια η Αναγέννηση/Ελπίδα ανέβασε στροφές ισορροπώντας το ματς. Πριν το τέλος του ημιχρόνου η ομάδα του Δήμου Ψαρά (έκανε ντεμπούτο χθες στον πάγκο της Αναγέννησης) κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μιχάλη Αριστοδήμου. Το 1-1 ήταν και το σκορ του α’ μέρους.

Στην επανάληψη ο «Τέβες» κέρδισε πέναλτι, το οποίο ανέλαβε ο ίδιος και μετουσίωσε σε γκολ.

Το 2-1 ήταν το τελικό σκορ, με την Χρυσομηλιά να βάζει άλλους τρεις πόντους στο καλάθι της και να παραμένει στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Από την αντίπερα όχθη, η Αναγέννηση εμφανίστηκε σαφώς βελτιωμένη και ανανεωμένη με τον Δήμο Ψαρά στον πάγκο της. Είναι βέβαιο ότι θα δώσει μεγάλη μάχη για την παραμονή της στην Α’ Κατηγορία.