Επιστροφή στις νίκες μέσα στην Αγία Μαρίνα για την Γεροσκήπου FC (pcs)

Το βράδυ του Σαββάτου στο Γήπεδο της Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς ο τοπικός ΠΑΣ Φοίνικας και η Γεροσκήπου FC «μονομάχησαν» στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας της ΠΟΑΣΠ.

Νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε η φιλοξενούμενη της Γεροσκήπους FC, η οποία επικράτησε άνετα με σκορ 3-0.

Το σκορ άνοιξε ο James Sanderson στο πρώτο ημίχρονο από την «άσπρη βούλα». Το 1-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Γεροσκήπου FC ευτύχησε να σκοράρει άλλες δύο φορές. Συγκεκριμένα, ο Κυριάκος Μιχαηλίδης με πλάσε σημείωσε το 2-0, για να διαμορφώσει το τελικό 3-0 και πάλι ο James Sanderson.

Από την άλλη η ομάδα του ΠΑΣ Φοίνικα προσπάθησε αρκετά, όμως δεν κατάφερε να εξασφαλίσει βαθμολογικό όφελος από τον αγώνα.