«Τεσσάρα» του ΠΑΣ Φοίνικα στον Ποσειδώνα Γιόλου (pcs)

Το απόγευμα της Κυριακής στο Γήπεδο της Γιαλιάς, ο ΠΑΣ Φοίνικας πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας της ΠΟΑΣΠ κερδίζοντας με το άνετο 4-1 τον Ποσειδώνα Γιόλους.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Παναγιώτης Πουλής στο πρώτο ημίχρονο με απευθείας εκτέλεση κόρνερ, για να κάνει το 2-0 ο Άξεξ Φλορίν από το σημείο του πένατλι. Το 2-0 ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Φοίνικας μπήκε και πάλι δυνατά και σημείωσε κι’ άλλο γκολ με τον Άλεξ Φλορίν να βρίσκει και πάλι δίκτυα.

Στην συνέχεια η ομάδα της Γιόλους μείωσε με τον Βάβα να σκοράρει με σουτ έξω από την περιοχή κάνοντας το 3-1.

Το κερασάκι στην τούρτα στην πρώτη νίκη του Φοίνικα έβαλε και πάλι ο Άλεξ Φλορίν, σημειώνοντας και τρίτο γκολ, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό 4-1.