Δεν “Χ”άρηκε ο Φοίνικας (pcs)

Τα είχε όλα στο παιχνίδι ανάμεσα στον Φοίνικα Αγίας Μαρίνας και την ΑΣΠΙΣ Πύλας. Πάθος, ένταση, γκολ και αμφισβητούμενες φάσεις. Τελικό σκορ 1-1.

Στα πλαίσια της 7ης στροφής της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ, ο Φοίνικας Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς εξήλθε ισόπαλος στην έδρα του κόντρα στην ΑΣΠΙΣ Πύλας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν με αποτέλεσμα να παν στα αποδυτήρια με το «στείρο» 0-0.

Στην επανάληψη εκείνη που ευτύχησε να σκοράρει πρώτη ήταν η φιλοξενούμενη ομάδα της Πύλας.

Στην συνέχεια το σύνολο του Στέλιου Σοφοκλέους πίεζε για την ισοφάριση, κάτι που κατάφερε 20 λεπτά περίπου αργότερα, με τον Lasha να χρίζεται σκόρερ με πλασέ εντός περιοχής.

Το τελικό 1-1 αφήνει μια «γλυκόπικρη» γεύση στην ομάδα του Φοίνικα, καθώς θα μπορούσε ακόμη και να κερδίσει τον αγώνα.