Σούπερ ο Ακρίτας άστραψε και βρόντηξε

Ομάδα με ψυχή αποδείχθηκε σήμερα ο Ακρίτας Χλώρακας με αντίπαλο την ΠΑΕΕΚ στο Κοινοτικό Γήπεδο Χλώρακας.

Η ομάδα του Άγγελου Ευθυμίου απέδειξε ότι ήταν πιο έτοιμη, πιο αποφασισμένη και κυρίως πιο διαβασμένη από την αντίπαλο και πήρε με άνεση, όπως μαρτυρά και το 3-0 το πολύτιμο τρίποντο.

Οι “πράσινοι” μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι και με καλημέρα πήραν θέση οδηγού στο σκορ με τον Οκόγιε στο 13ο λεπτό σκορ που κράτησε μέχρι και το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα της Χλώρακας μπήκε και πάλι δυνατά και ευτύχισε να διπλασιάσει τα τέρματα της με τον Μακρή στο 68′ ενώ το τελικό 3-0 πέτυχε λίγο πριν τη λήξη ο Νικολάου (82’).

Με αυτή τη νίκη ο Ακρίτας κάνει τους βαθμούς του εννέα ενώ την επόμενη αγωνιστική ταξιδεύει στην Αγία Νάπα όπου θα αντιμετωπίσει την ομώνυμη ομάδα.