Πήραν το ντέρμπι τα Μανδριά κόντρα στην Άρμου (pics)

Το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο των Μανδριών, η ομώνυμη ομάδα υποδέχθηκε την Άρμου στο ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας ΠΟΑΣΠ.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν εκατέρωθεν κλασσικές ευκαιρίες  για γκολ, ωστόσο η ατυχία και η ποιότητα των δύο τερματοφυλάκων κράτησαν το μηδέν στις δύο εστίες.

Στην επανάληψη, η περυσινή πρωταθλήτρια ομάδα των Μανδριών ευτύχησε να ανοίξει νωρίς το σκορ με τον Γιάννη Χαραλάμπους στο 52ο λεπτό, ύστερα από απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Δεκατρία λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 65’, το «πολυβόλο» της επίθεσης του συνόλου του Χρίστου Μιχαηλίδη, Λάμπρος Φάττας, με κεφαλιά έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα το,υ διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη για τα Α.Σ Μανδριών στο πρωτάθλημα. Από την άλλη ο Λάκης Αθανασίου παρουσίασε μια Άρμου αξιόμαχη με πολλές αρετές, ικανή να βρίσκεται μέχρι το τέλος στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας.

*Στο πρώτο μέρος ακυρώθηκε γκολ στην ομάδα της Άρμους από τον επόπτη, ο οποίος υπόδειξε οφσάιντ.