Εντυπωσιακός ο Ευαγόρας! Έριξε «τεσσάρα» στην Αναγέννηση (pics+vid)

Το απόγευμα του Σαββάτου στα Πετρίδια (Sportivo), ο Αθλητικός Σύλλογος Ευαγόρα Παλληκαρίδη Πάφου κέρδισε εντός έδρας την Αναγέννηση/Ελπίδα με σκορ 4-1, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας ΠΟΑΣΠ.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Το γεγονός αυτό βοήθησε τους παίκτες του Ευαγόρα να αποβάλουν το άγχος και να παίξουν πιο ελεύθερα. Αποτέλεσμα ημιχρόνου 1-0.

Στην επανάληψη οι «γαλάζιοι» ήταν εντυπωσιακοί και με τρία απανωτά τέρματα καθάρισαν τον αγώνα με συνοπτικές διαδικασίες, ανεβάζοντας τον δείχτη του σκορ στο 4-0.

Σκόρερς των τερμάτων οι Άρης Παναγιώτου(2), Κώστας Μεταξάς και Μάριος Σοφοκλέους.

Το μόνο που κατάφερε η Αναγέννηση/Ελπίδα στον αγώνα ήταν να μειώσει στο σκορ με τον Γιώργο Αργυρού να ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι και να διαμορφώνει το τελικό 4-1.