Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις Πάφος και Ανόρθωση

Ισόπαλες με σκορ 1-1 εξήλθαν η Πάφος Fc και η Ανόρθωση Αμμοχώστο στο παιχνίδι που διεξήχθη απόψε στο στάδιο Στέλιος Κυριακίδης.

Η ομάδα της Αμμοχώστου άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με τον Ράγιος μετά από ασταθή απόκρουση του Μολ ενώ η Πάφος ισοφάρισε με τον Αγκούλο στο 82΄που αποδείχθηκε χρυσή αλλαγή για τον Στήβεν Πρέσλι.

Πιο κάτω ακολουθεί αναλυτικά η ταυτότητα του αγώνα:

Το κείμενο ανανεώνεται συνεχώς

• 94΄Σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή για την Ανόρθωση πέρασε λίγο έξω από το δοκάρι του Μολ.
  • 90′ Κλασική ευκαιρία για την Ανόρθωση με γυριστή κεφαλιά στην κίνηση από τον Ντούριτς
  • 88΄Αλλαγή η Πάφος (Μέσα ο Λορράν έξω ο Γιαννούλης)
  • 86′ Κίτρινη ο Κατσιαράβα για σκληρό φάουλ σε παίκτη της Πάφου
  • 85΄Αλλαγή για την Ανόρθωση (μέσα ο Κατσιαράβα, έξω ο Μπέκα)
  • 82΄Πάφος Ανόρθωση 1-1 με σκόρερ τον Αγκούλο
  • 76′ Αλλαγή για την Πάφο (μέσα ο Ράσιτς έξω ο Νέμετς)
  • 75′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση με σουτ μέσα από την περιοχή από τον Ράγιος το οποίο έδιωξε σε κόρνερ με υπερένταση ο Μολ
  • 74′ Αλλαγή για την Ανόρθωση (έξω ο Εγγλέζου μέσα ο Σισσέ)
  • 73′ Νέο κόρνερ για την Πάφο μετά από σέντρα του Μπεριγκώ
  • 71′ Φάουλ για την Πάφο έξω από την περιοχή της Ανόρθωσης
  • 70΄Σέντρα από αριστερόα του Μπεριγκώ για τον Νέμετς κόβουν οι αμυντικοί της Ανόρθωσης σε κόρνερ
  • Φάουλ του Ράγιος στον Πολίτζι κοντά στη μεσαία γραμμή
  • 66′ Χαμένη ευκαιρία για την Πάφο μετά από ωραίο συνδυασμό του Αγκούλο με τον Μπεριγκώ και τον τελευταίο να πλασάρει στο σώμα του τερματοφύλακα της Ανόρθωσης
  • 63′ Γυριστή κεφαλιά ο Νέμετς πάνω από τα δοκάρια
  • 61′ Κόρνερ για την Πάφο
  • 58′ Αλλαγή για την Πάφο (Μέσα ο Αγκούλο έξω ο Κουλς)
  • 58′ Φάουλ για την Ανόρθωση λίγο μακριά από την περιοχή της Πάφου
  • 53′ Μια καλή συνεργασία των Νέμετς και Πολίτζι σταμάτησε από την έξοδο του Βάρτζιτς
  • 52′ Σειρά της Πάφου να σουτάρει στην αντίπαλη εστία με τον Μπεριγκώ αλλά απέκρουσε ο Βάρτζιτς
  • 51′ Νέο σουτ για την Ανόρθωση έξω από την περιοχή με τον Ράγιος απέκρουσε και πάλι ο Μολ
  • 50′ Χλιαρό σουτ του Ντουγκλάο απέκρουσε εύκολα ο Μολ

Έναρξη Β΄ημιχρόνου

• Κίτρινη στον Σιήντενφελτ για διαμαρτυρία μετά τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου
  • Λήξη Ά Ημιχρόνου
  • 45’+1 Σουτ λόμπα από τη μέση του γηπέδου από τον Ντούριτς παρολίγο να κρεμάσει τον Μολ
  • 1 το λεπτό της καθυστέρησης
  • 41΄Κίτρινη στον Μπεριγκώ για διαμαρτυρία
  • 41′ Φάουλ ξανά στον Μπεριγκώ και πάλι από τον Ντουγκλάο
  • 38΄ 3ο Κόρνερ για την Ανόρθωση
  • 35′ Κόρνερ ξανά η Πάφος από την αριστερή πλευρά όπως επιτίθεται με τον Γιαννούλη
  • 34′ Φάουλ του Ντουγκλάο στον Νέμετς στην μεσαία γραμμή
  • 33′ Κόρνερ για την Ανόρθωση
  • 30΄Διαγώνιο κεραυνό εξαπέλυσε ο Εγγλέζου τον οποίο έδιωξε σε κόρνερ δύσκολα ο Μολ
  • 27΄Κερδίζει κόρνερ η Πάφος μετά από σουτ του Γιαννούλη
  • 25′ Ανεκμετάλλευτο περνάει το φάουλ που κέρδισε η Ανόρθωση
  • 24΄σκληρό φάουλ έξω από την περιοχή και κίτρινη κάρτα για την Πάφο και τον Μπάαγκαρντ
  • 20′ Γκολ για την Ανόρθωση με τον Ράγιος ο οποίος μετά από ασταθή απόκρουση του Μολ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα
  • 18′ Διαγώνιο σουτ του Σιρόκ πέρασε μόλις άουτ από την εστία της Ανόρθωσης
  • 16′ Χαμένη εκτέλεση φάουλ από την Πάφο Fc
  • 14′  Σκληρό φάουλ του Εγγλέζου στον Σιρόκ σε καλό σημείο έξω από την περιοχή
  • 10′ Σουτ του Πράνιτς για την Ανόρθωση περνάει εκατοστά πλάγια από την εστία του Μολ
  • 1΄Χαμένη ευκαιρία για την Πάφο με τον Μπεριγκό ο οποίος από πλάγια θέση στο 40ο δευτερόλεπτο δεν κατάφερε να κερδίσει τον τερματοφύλακα της Ανόρθωσης στέλνοντας την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
  • 7:00μμ Ξεκίνησε το παιχνίδι στο Στάδιο Στέλιος Κυριακίδης

Οι εντεκάδες:

ΠΑΦΟΣ FC (Περσλι): Μολ, Καρώ, Χόλντ, Σιρόκ, Γιαννούλη, Κούλς, Φόλμπερχτ, Μπάαγκαρντ, Μπεριγκώ, Νέμετς και Πολίτζι.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ (Λέβι): Βάρτζιτς, Σιήντενφελτ, Στρούνα, Εγγλέζου, Ράγιος, Μικελτάνζτε, Ντουρίς, Ζοάο Βίκτορ, Πράνιτζ, Εμάνουελ Ιγκιεμπορ και Ντουγκλάο.