Ήττα στο “Μακάρειο” για τον Ακρίτα Χλώρακας

Την ήττα με σκορ 2-0 δέχθηκε το απόγευμα του Σαββάτου στο “Μακάρειο” στάδιο για τον Όμιλο Standard της Β’ Κατηγορίας ο Ακρίτας Χλώρακας από τον Διγενή Μόρφου.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα συμβιβαστούν με τον βαθμό της ισοπαλίας, ο Διγενής Μόρφου κατάφερε να ανοίξει το σκορ με αυτογκόλ από παίκτη του Ακρίτα κοντά στο 70ο λεπτό της συνάντησης.

Σαν να μην έφθανε αυτό για τους φιλοξενούμενους, λίγο αργότερα έμειναν με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Αράμπα. Ο Διγενής εκμεταλλευόμενος το αριθμητικό πλεονέκτημα πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 79ο λεπτό με τον Άλβες να διαμορφώνει το τελικό 2-0.

Μετά την σημερινή ήττα ο Ακρίτας οπισθοχώρησε” στην 3η θέση της βαθμολογίας, έχοντας 12 βαθμούς.