“Τρένο” ο Korantina Homes Παφιακός! “Απέδρασε” και από την “Απόλλων Αρένα”

Τρένο με σπασμένα τα φρένα θυμίζει η φετινή πορεία  του Korantina Homes Παφιακού! Η ομάδα της Πάφου έφυγε με το τρίποντο το βράδυ του Σαββάτου από την “Απόλλων Αρένα” καθώς επικράτησε με 1-3 του Απόλλωνα στα σετ και “καθάρισε” την υπόθεση τετράδα!

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στον αγώνα. Συγκεκριμένα επικράτησαν με 25-22 στο πρώτο σετ κάνοντας το 1-0.

Παρότι έμειναν πίσω στο σκορ οι Γυναίκες του Παφιακού δεν το έβαλαν κάτω και με εκπληκτικό κατά διαστήματα βόλεϊ πήραν τα επόμενα τρία σετ. Αρχικά ισοφάρισαν σε 1-1 με σκορ 23-25, πήραν προβάδισμα σε 1-2 με 16-25 και πήραν τη νίκη στο 4ο σετ με 21-25.

Πλέον η ομάδα της Πάφου εδραιώθηκε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα και κοιτάζει το μέλλον με μεγάλη αισιοδοξία.