Μπόουλινγκ Πάφου: Συνεχίζουν ακάθεκτοι οι Cops-Νίκη-“θρίλερ” για τον ΑΠΟΠ!

Πραγματοποιήθηκαν την περασμένη Τρίτη οι αγώνες για την 7η αγωνιστική του Παμπάφιου Πρωταθλήματος Μπόουλινγκ.

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα στην ΑΕΚ 21 και τον ΑΠΟΠ, οι δεύτερα κατάφεραν να επικρατήσουν με δυσκολία με σκορ 12-8 και επέστρεψαν στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός καθώς η ΑΕΚ 21 ήταν μπροστά στα δύο πρώτα σετ με σκορ 8-4, με την ομάδα του ΑΠΟΠ να κάνει την μεγάλη ανατροπή στο 3ο σετ και να παίρνει μία μεγάλη νίκη.

Στο δεύτερο παιχνίδι της βραδιάς οι Cops συνεχίσαν την αήττητη πορεία τους καθώς πέτυχαν την 7η σερί νίκη τους στο πρωτάθλημα. Συγκεκριμένα οι πρωτοπόροι επιβλήθηκαν με 20-0 της ομάδας Cosmos και αύξησαν την διαφορά τους στους 38 βαθμούς από την δεύτερη θέση που βρίσκεται ο ΑΠΟΠ.

Στο τρίτο ματς της 7ης αγωνιστικής οι Wolves επέστρεψαν στις καλές εμφανίσεις επικρατώντας με 13-7 των Sagro.