Μεγάλη νίκη για τις Γυναίκες του ‘Αρη Πολεμίου!

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο έτος 2020 η Γυναικεία ομάδα του Άρη Πολεμίου! Το σύνολο του Στάθη Αντωνίου επικράτησε με 3-1 σετ του Πανιδιλιακού στο Γυμνάσιο Πολεμίου το βράδυ της Τρίτης, για τα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας Βόλεϊ Γυναικών.

Ο “Θεός του Πολέμου” μπήκε με φόρα στο ματς παίρνοντας άνετα το πρώτο σετ με 25-7. Στο δεύτερο σετ ωστόσο οι φιλοξενούμενοι είχαν απάντηση. Μετά από μεγάλη “μάχη” ισοφάρισαν σε 1-1 με σκορ 24-26.

Στα επόμενα δύο σετ η ομάδα του Πολεμίου ανέβηκε και πήρε μια πολύ σπουδαία νίκη που την εδραιώνει στην 4η θέση του Ομίλου με 12 βαθμούς. Αρχικά έκανε το 2-1 στο 3ο σετ κερδίζοντας με 25-15 και ολοκλήρωσε τον θρίαμβο στο 4ο με 25-17.