Μεγάλο διπλό ανόδου για την Πέγεια!!!

Με τον Νικόλα Χριστοφίδη να είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής του παιχνιδιού, η Πέγεια απέδρασε με τους τρεις βαθμούς στην Κυπερούντα απέναντι στην ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς, καθώς επικράτησε με σκορ 1-2 και έκανε τεράστιο βήμα ανόδου!

Η ομάδα του Γιάννη Χριστοδούλου είναι σε εξαιρετική κατάσταση και το απέδειξε και σήμερα σε μία “καυτή” έδρα. Ο Νικόλας Χριστοφίδης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με ωραίο σουτ. Οι γηπεδούχοι ωστόσο πριν την λήξη του α’ μέρους είχαν απάντηση ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στην επανάληψη ο Χριστοφίδης ήταν αυτός που με γκολ δικό του έκρινε τον αγώνα. Συγκεκριμένα στα τελευταία στάδια της αναμέτρησης πέτυχε το 1-2, το οποίο ανέβασε την ομάδα του στην 2η θέση, στην οποία συγκατοικεί πλέον με την ΑΠΕΠ στους 31 βαθμούς.