‘Έ(Χ)ασε μέγαλες ευκαιρίες η Γεροσκήπου FC

Σε ένα παιχνίδι που η Γεροσκήπου FC έχασε ένα “τσουβάλι” ευκαιρίες δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στην έδρα της απέναντι στον Εθνικό Λατσιών και συμβιβάστηκε με τον βαθμό της ισοπαλίας, μιας και το ματς έληξε με σκορ 1-1.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Χρήστος Χατζηζηνοβίου στο 32ο λεπτό με πολύ ωραίο τρόπο. Συγκεκριμένα ο νεαρός επιθετικός με ένα εκπληκτικό σουτ από την γωνία της περιοχής έστειλε την μπάλα στο πλεκτό σημειώνοντας το 1-0 το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το σύνολο του Γιώργου Πολυβίου βρήκε τεράστιες ευκαιρίες να “κλειδώσει” τη νίκη ωστόσο δεν τα κατάφερε. Αποτέλεσμα αυτού ήταν να τιμωρηθεί στο 78′ από τον Εθνικό Λατσιών. Ο Νικόλας Χρίστου διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Πλέον στην Γεροσκήπου FC στρέφουν την προσοχή τους στο εντός έδρας παιχνίδι Κυπέλλου την ερχόμενη Τετάρτη που θα διεξαχθεί στην έδρα τους κόντρα στον ΘΟΙ Λακατάμιας.