Εντυπωσιακό διπλό στα Πολεμίδια για την Γεροσκήπου FC!

Εντυπωσιακή και τεράστιας σημασίας νίκη πέτυχε στα Πολεμίδια απέναντι στην τοπική ΑΕΠ η Γεροσκήπου FC με 4-1 και πήρε μεγάλη ανάσα βαθμολογικά!

Το σύνολο του Γιώργου Πολυβίου πραγματοποίησε μία από τις καλύτερες τις εμφανίσεις στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο και δίκαια έφυγε με τους τρεις βαθμούς στις αποσκευές του.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στα πρώτα λεπτά του α’ μέρους ο Ανδρέας Χατζηζηνοβίου με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Λίγο αργότερα η Γεροσκήπου πήρε “αέρα” δύο τερμάτων με τον Κώστα Σολωμού!

Η ΑΕΠ Πολεμιδιών το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 1-2 πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη μία ομάδα υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο και αυτή ήταν της Γεροσκήπους! Μάλιστα, πέτυχε άλλα δύο γκολ αυξάνοντας τον δείκτη του σκορ στο 1-4. Αρχικά ο Γρηγόρης Χατζηβασίλης έκανε το 1-3 για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Χριστός Χατζηζηνοβίου με ένα εξαιρετικό τελείωμα στον αέρα.

Με την σημερινή νίκη η Γεροσκήπου ανέβηκε στην 10η θέση της βαθμολογίας της Επίλεκτης Κατηγορίας, έχοντας 15 βαθμούς!