ΑΓΡΟΤΙΚΟ: Γκολ και συγκινήσεις επιφύλασσαν τα παιχνίδια της Κυριακής

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα Κυριακή η 10η αγωνιστική σε Α’ και Β’ Όμιλο της ΠΟΑΣΠ.

Πολλές συγκινήσεις και ανατροπές επιφύλασσε ο αγώνας του Α’ Ομίλου ανάμεσα στην Άρμου και τον Ευαγόρα Πάφου. Οι τυπικά γηπεδούχοι προηγήθηκαν πολύ νωρίς στον αγώνα με 1-0, το οποίο διατήρησαν μέχρι το τέλος του α’ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Ευαγόρας στο 75ο λεπτό ισοφάρισε δίνοντας νέο ενδιαφέρον στον αγώνα. Στο 89ο λεπτό η Άρμου αν και αγωνιζόταν με 10 ποδοσφαιριστές από το 45ο λεπτό κατάφερε να πάρει εκ νέου προβάδισμα σε 2-1. Εκεί που όλοι πίστεψαν ότι ο αγώνας είχε κριθεί η ομάδα του Βασίλη Νικολάου έφερε το παιχνίδι στα ίσα στις καθυστερήσεις διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Σε ότι αφορά τα παιχνίδια του Β’ Ομίλου, μεγάλη νίκη με 4-0 πήρε ο Μιλτιάδης Τάλας απέναντι στα Κούκλια, ενώ η Αφροδίτη ήταν εντυπωσιακή κερδίζοντας τον Ευαγόρα Τσάδας μέσα στην έδρα της με σκορ 10-0.