Με ανατροπή το τρίποντο για την Πέγεια!

Στο ουδέτερο Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπους (λόγω επανασποράς του γηπέδου της Πέγειας) η Πέγεια 2014 πανηγύρισε μία δύσκολη νίκη με σκορ 2-1 κόντρα στην ΑΣΠΙΣ Πύλας.

Η ομάδα του Γιάννη Χριστοδούλου δέχθηκε «ψυχρολουσία» στο πρώτο ημίχρονο, καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Το 0-1 ήταν και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη οι «κιτρινόμαυροι» ήταν αποφασισμένοι να ανατρέψουν τα εις βάρους τους δεδομένα και το κατάφεραν με επιβλητικό ποδόσφαιρο.

Αρχικά εκείνος που ισοφάρισε σε 1-1 ήταν ο Νικόλας Χριστοφίδης, για να δώσει την μεγάλη νίκη στην ομάδα του Γιώργος Οικονόμου.

Με το σημερινό τρίποντο η Πέγεια έκανε τους βαθμούς της 22 στο πρωτάθλημα της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ και παραμένει σε τροχιά ανόδου.