“Black Sunday” για την Πέγεια 2014

Τα βρήκε “σκούρα” η Πέγεια 2014 σε ένα ακόμη εκτός έδρας παιχνίδι. Το σύνολο του Γιάννη Χριστοδούλου ηττήθηκε σήμερα από τον Ορφέα Λευκωσίας με σκορ 2-0 και έχασε σημαντικό έδαφος στην προσπάθεια που κάνει για την άνοδο στην Γ’ κατηγορία.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ έπειτα από ασυνεννοησία στην άμυνα της Πέγειας.

Λίγο αργότερα οι “κιτρινόμαυροι” απώλεσαν τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσουν, ωστόσο ο Γιώργος Οικονόμου δεν ευστόχησε σωστά από το σημείο του πέναλτι. Το 1-0 ήταν και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατο και δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν, όμως δεν τα κατάφεραν.

Μάλιστα, στα τελευταία στάδια του αγώνα και ενώ η Πέγεια “ανοίκτηκε” για να φθάσει στην ισοφάριση δέχθηκε και δεύτερο γκολ, το οποίο “σκότωσε” τις ελπίδες της για βαθμολογικό κέρδος.