Πάφος FC: Πρόκριση στο Κύπελλο με “ΤΡΙΑΡΑ” επί της Αγίας Νάπας (εικόνες)

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Coca-Cola πήρε η Πάφος FC, καθώς επικράτησε με 0-3 της Αγίας Νάπας στο στάδιο “Τάσος Μάρκου” το απόγευμα της Τετάρτης.

Και τα τρία γκολ που “σημάδεψαν” τον αγώνα επιτεύχθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Συγκεκριμένα το σκορ άνοιξε ο Άνταμ Νέμετς από το σημείο του πέναλτι στο 52ο λεπτό, για να κάνει το 2-0 ο ίδιος παίκτης λίγο αργότερα και πάλι από την άσπρη “βούλα”.

Το τελικό 3-0 υπέρ της ΠΑΦΙΤΙΚΗΣ ομάδας διαμόρφωσε ο Άλεξ Κωνσταντίνου γύρω στο 80ο λεπτό.

Αυτή είναι η πρώτη νίκη της Πάφου μετά από τις 5 Οκτωβρίου όταν και νίκησε την Ομόνοια σε εντός έδρας αναμέτρηση.