Νίκη-μισή πρόκριση για τον ΑΠΟΕΛ με ανατροπή!

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε το βράδυ της Πέμπτης στο ΓΣΠ ο ΑΠΟΕΛ, ο οποίος κέρδισε την Καραμπάγκ με 2-1 και πλέον βρίσκεται σε θέση ισχύος σε ότι αφορά την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League.

Οι “γαλαζοκίτρινοι” αν και έμειναν πίσω πολύ νωρίς στο σκορ με το γκολ του Μεντβέντεβ στο 10ο λεπτό, εντούτοις κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο να κάνουν την μεγάλη ανατροπή. Αρχικά ο Λούκας Σόουζα ισοφάρισε στο 59′ σε 1-1, για να κάνει ο Νικόλας Ιωάννου με κοντινή προβολή το 2-1 στο 88ο λεπτό, αφού πρώτα ο Γιώργος Εφραίμ με ωραίο γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα προς την εστία των Αζέρων.

Οι πρωταθλητές Κύπρου με το σημερινό τρίποντο ανέβηκαν στην 2η θέση του α’ ομίλου με τέσσερις βαθμούς και στην επόμενη αγωνιστική θα κληθούν να αντιμετωπίσουν την Ντουντελάντζ στο Λουξεμβούργο.