Δεν τα κατάφερε ο ΑΠΟΠ στη Λεμεσό κόντρα στον Απόλλωνα

Την 3η συνεχόμενη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Basket League δέχθηκαν το βράδυ της Παρασκευής οι Άνδρες του ΑΠΟΠ. Συγκεκριμένα έχασαν με σκορ 81-55 από τον Απόλλωνα Λεμεσού σε εκτός έδρας παιχνίδι.

Το σύνολο του Μάρκου Ασωνίτη έμεινε αρκετά νωρίς πίσω στο σκορ, καθώς το αποτέλεσμα της πρώτης περιόδου ήταν στο 24-9 υπέρ των γηπεδούχων.

Στη συνέχεια η ομάδα της Πάφου προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε να μειώσει σε 40-29, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη επαναλήφθηκε το ίδιο σκηνικό, με τον Απόλλωνα να κρατά διαφορά ασφαλείας από τον ΑΠΟΠ και να παίρνει στο τέλος τη νίκη με σκορ 81-55.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-9, 40-29, 62-45, 81-55