Έκαναν “σεφτέ” στις νίκες οι Γυναίκες του Άρη Πολεμίου

Την πρώτη τους νίκη στην φετινή αγωνιστική περίοδο πανηγύρισαν το βράδυ της Τετάρτης στο Γυμνάσιο Πολεμίου οι Γυναίκες του τοπικού Άρη!

Συγκεκριμένα η ομάδα του Στάθη Αντωνίου εκμεταλλεύτηκε στο έπακρον την έδρα της και με ωραίο βόλεϊ κατά διαστήματα κατάφερε να κερδίσει με 3-1 σετ την πολύ ποιοτική ομάδα της Ανόρθωσης Πετόσφαιρας.

“Φορτσάτες” και αποφασισμένες να πάρουν τη νίκη μπήκαν στον αγώνα οι Γυναίκες της γηπεδούχου ομάδας, οι οποίες κατάφεραν να πάρουν το πρώτο σετ με σκορ 25-18. Η απάντηση της Ανόρθωσης όμως ήταν άμεση, καθώς πήρε το δεύτερο σετ ισοφαρίζοντας προσωρινά.

Η συνέχεια του αγώνα ανήκε αποκλειστικά στον Άρη Πολεμίου. Αρχικά οι γηπεδούχες πήραν το τρίτο σετ με 25-14 και “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη στο τέταρτο σετ με 25-21.