Πρώτη νίκη για την Γεροσκήπου FC στο ΠΑΦΙΤΙΚΟ ντέρμπι! (εικ)

Την πρώτη της νίκη και τους πρώτους της βαθμού στο φετινό πρωτάθλημα της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ πήρε στο ΠΑΦΙΤΙΚΟ ντέρμπι που έγινε στο Κοινοτικό Στάδιο «ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ» στην Γιαλιά, η Γεροσκήπου FC.

Στο ντεμπούτου του Γιώργου Πολυβίου στον πάγκο τους, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν με σκορ 1-3 τον Φοίνικα Αγίας Μαρίνας.

Το σκορ άνοιξε με το «καλημέρα» στον αγώνα η Γεροσκήπου FC με τον Κώστα Σολωμού να βρίσκει δίκτυα μόλις στο 2ο λεπτό της συνάντησης.

Η απάντηση του Φοίνικα ωστόσο ήταν άμεση! Ο Λάσια ξαναέφερε τις ισορροπίες στον αγώνα σημειώνοντας το 1-1.

Πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι που ήταν σαφώς βελτιωμένοι σε σχέση με τα περασμένα παιχνίδια, πήραν εκ νέου προβάδισμα. Και πάλι ο Κώστας Σολωμού ήταν αυτός που χρίστηκε σκόρερ, διαμορφώνοντας το σκορ ημιχρόνου στο 1-2.

Στην επανάληψη η ομάδα της Γεροσκήπους σημείωσε και τρίτο γκολ, αυτή την φορά με τον Χρήστο Χατζηζηνοβίου να διαμορφώνει το τελικό 1-3.