Βελτιωμένη η εικόνα των Ladies της Γεροσκήπους FC, αλλά δεν αρκούσε.. (εικ)

Βελτιωμένη παρουσιάστηκε η ομάδα των Γεροσκήπου FC Ladies στο εντός έδρας παιχνίδι κόντρα στον Pyrgo Limassol FC παρά την ήττα με σκορ 1-4.

Μάλιστα, το σύνολο του Πανίκκου Τσούκκα κατάφερε να αιφνιδιάσει τον αντίπαλο, καθώς προηγήθηκε στο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπους το πρωί της Κυριακής.

Συγκεκριμένα, η αρχηγός των γηπεδούχων Γεωργία Ξενοφώντος με σουτ σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου άνοιξε το σκορ.

Η χαρά όμως των κοριτσιών της Γεροσκήπους δεν κράτησε για πολύ, καθώς ο Pyrgos κατάφερε να ισοφαρίσει το σκορ άμεσα. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι που μετράνε μόνο νίκες στο πρωτάθλημα μέχρι το 45λεπτο κατάφεραν να πετύχουν άλλα δύο γκολ, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 1-3.

Στην επανάληψη οι παίκτριες της Γεροσκήπους FC προσπάθησαν αρκετά να μειώσουν, όμως η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανές. Οι φιλοξενούμενες πέτυχαν ακόμη ένα γκολ, με το τελικό σκορ να είναι 1-4.