Ναι! Ανατροπή και διπλό μέσα στο Καζακστάν η Κύπρος μας!

Παρότι βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο ημίχρονο από το γκολ του Γερλάνοφ στο 34ο λεπτό, η Κύπρος μας στην επανάληψη έφερε τα κάτω-πάνω στον αγώνα και έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το Καζακστάν.

Αυτός που ισοφάρισε για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ήταν ο Πιέρος Σωτηρίου, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα σημειώνοντας το 1-1.

Και ενώ ο αγώνας όδευε προς την λήξη, ο ΠΑΦΙΤΗΣ Νικόλας Ιωάννου με ψύχραιμο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα. Συγκεκριμένα στο 84′ με πάσα πάρε-βάλε του Ιωάννη Κωστή ο Κύπριος αμυντικός διαμόρφωσε το τελικό 1-2 υπέρ της Κύπρου μας.

Κύπρος: Παναγή, Μιντίκκης (46′ Ζαχαρίου), Ιωάννου, Λαϊφης, Μερκής (61′ Σπόλιαριτς), Κούσουλος, Αρτυματάς, Κωστή, Χ. Κυριάκου, Παπουλής (87′ Μαργκάσα), Σωτηρίου.