Προμηθέας από τα παλία! “Απέδρασε” από την Γιόλου! (εικ)

Ο Προμηθέας είναι και πάλι εδώ! Το σύνολο του Λάκη Αθανασίου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος νίκησε στην Γιόλου τον τοπικό Ποσειδώνα με σκορ 1-2 και πήρε το πρώτο τρίποντο στην σεζόν.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τον Κριστιάν να βρίσκει δίκτυα. Το 0-1 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι “ερυθρόλευκοι” κατάφεραν να πάρουν “αέρα” δύο τερμάτων. Αυτή την φορά ο Αλέξης Τομπουλίδης ήταν αυτός που χρίστηκε σκόρερ.

Στη συνέχεια ο Προμηθέας είχε “χρυσή” ευκαιρία να σημειώσει και 3ο γκολ, ωστόσο αστόχησε σε πέναλτι. Κάπου εκεί “ξύπνησε” ο Ποσειδώνας Γιόλους, ο οποίος κατάφερε να μπει στην διεκδίκηση του αγώνα!

Συγκεκριμένα με το γκολ του Νέστορα Κωνσταντίνου οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το τελικό 1-2.