Μπήκε με το “δεξί” η Άρμου στο πρωτάθλημα… “Πάλεψε” η Τίμη!

Σε ένα παιχνίδι όπου οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, η ομάδα του Κ.Ν Άρμους ήταν αυτή που πήρε τελικά τη νίκη στην πρεμιέρα, καθώς επικράτησε με 2-0 της Α.Ε.Ν. Τίμης.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι (Άρμου) ήταν καλύτεροι δημιουργώντας πάρα πολλές φάσεις για γκολ, ωστόσο ήταν άστοχοι. Από την άλλη η Τίμη δεν απείλησε παρά σε ελάχιστες περιπτώσεις.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και έγιναν πιο απειλητικοί προς της εστία του Ντίνου Κωνσταντίνου, όμως δίχως ουσιαστικό αποτέλεσμα.

Και ενώ το ματς όδευε προς το τέλος χωρίς γκολ, η Άρμου κατάφερε σε μια αντεπίθεση να ανοίξει το σκορ με τον Μιχάλη Θεοδώρου να χρίζεται σκόρερ, νικώντας τον τερματοφύλακα της Τίμης σε τετ-α-τετ.

Στη συνέχεια η ομάδα του Νεόφυτου Τούρου με την ψυχολογία στο ζενίθ, κατάφερε να βάλει και δεύτερο γκολ. Αυτή την φορά ο Στέλιος Δημοσθένους με ωραίο διαγώνιο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-0, που δίνει στην Άρμου το πρώτο της τρίποντο στην φετινή αγωνιστική περίοδο.