Με το «αριστερό» μπήκε στο νέο πρωτάθλημα η ΕΝΑΔ Πόλεως Χρυσοχούς (εικ)

Την εκτός έδρας ήττα με 3-1 γνώρισε η ΕΝΑΔ Πόλεως Χρυσοχούς από τον Ηρακλή Γερολάκκου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας.

Συγκεκριμένα, στο παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Κυριακής, η ανανεωμένη ομάδα της Πόλης κράτησε το μηδέν παθητικό στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στην επανάληψη κάποια λάθη της στοίχισαν ακριβά.

Στο 50ο λεπτό ο Λευτέρης Παντελή άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, για να κάνει το 2-0 στο 77’ ο Αντρέας Τεγκερης .

Η ΕΝΑΔ αντέδρασε τρία λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 80ο λεπτό μείωσε στο σκορ με τον Ροντρίγκεζ Μαρτίν να σημειώνει το 2-1.

Η χαρά όμως των φιλοξενούμενων δεν κράτησε για πολύ, καθώς στο 85ο λεπτό ο Ηρακλής «κλείδωσε» τη νίκη με το γκολ του Ανδρέα Πατέτσα. Το 3-1 ήταν και τελικό αποτέλεσμα.