Η Γεροσκήπου FC ήθελε, αλλά κάποιοι δεν την άφησαν (εικ)

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ η Γεροσκήπου FC.

Συγκεκριμένα, το απόγευμα του Σαββάτου ηττήθηκε σε εκτός έδρας παιχνίδι από την Δόξα Παλαιομετόχου με σκορ 4-2.

Η ομάδα του Σάββα Πικραμένου στην πρώτη ευκαιρία του αγώνα βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από αντεπίθεση και πριν το ημίχρονο δέχθηκε και δεύτερο γκολ με αμφισβητούμενο πέναλτι. Εντούτοις, στην επανάληψη κατάφερε μετά από μεγάλη προσπάθεια να φέρει το ματς στα ίσα. Αρχικά, ο Χαράλαμπος Μαυράκης μείωσε σε 2-1 και στη συνέχεια ο Κώστας Σολωμού ισοφάρισε.

Η χαρά ωστόσο των παικτών της Γεροσκήπους FC δεν κράτησε αρκετή ώρα, καθώς λίγα λεπτά μετά την ισοφάριση, η Δόξα κατάφερε εκ νέου να πάρει προβάδισμα στο σκορ.

Και ενώ οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν να φέρουν και πάλι το παιχνίδι στα ίσα, ο διαιτητής του αγώνα υπέδειξε και πάλι το σημείο του πέναλτι (το δεύτερο στην Δόξα στο χθεσινό ματς). Η απόφαση αυτή ξεσήκωσε «θύελλα» αντιδράσεων από την μεριά της Γεροσκήπους. Ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων ευστόχησε από την άσπρη «βούλα», διαμορφώνοντας το τελικό 4-2.