Πραγματοποιήθηκαν από τις 4 μέχρι 7 Ιουλίου στη Λάρνακα τα Παγκύπρια Πρωταθλήματα Κατηγοριών Κολύμβησησης Νέων/Νεανίδων.

Οι αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Πάφου ήταν εντυπωσιακοί για ακόμη μία φορά, καθώς κατάφεραν να ανεβάσουν τον Όμιλο μετά από 34 χρόνια στο βάθρο, κατακτώντας της 3η θέση!

Διαβάστε λεπτομέρειες στην ανακοίνωση του Ναυτικού Ομίλου Πάφου:

Η κολύμβηση του Ναυτικού Ομίλου Πάφου ανεβαίνει και πάλι στο βάθρο και πετυγχαίνει το ακατόρθωτο… 34 ολόκληρα χρόνια πέρασαν για να ανέβει και πάλι ο Ναυτικός Όμιλος Πάφου στο βάθρο στην κατηγορία Νέων-Νεανίδων στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα Κατηγοριών τα οποία διεξήχθηκαν στις 4-7 Ιουλίου 2019 στην Λάρνακα.
Την περσινή μεγάλη επιτυχία στην κατηγορία των Παίδων-Κορασίδων με την κατάκτηση της 3ης θέσης συνέχισε και φέτος η κατηγορία των Νέων-Νεανίδων.


Οι κολυμβητές του κ. Δημήτρη Καρύδη απεδείχθησαν σκληρά καρύδια, και κατάφεραν να μαζέψουν συνολικά 58 μετάλλια εκ των οποίων τα 42 σε ατομικά αγωνίσματα και τα 16 στις σκυταλοδρομίες.


Ευχαριστούμε όλους τους αθλητές που συμμετείχαν στους αγώνες και βοήθησαν ο κάθε ένας ξεχωριστά με τον τρόπο του την ομάδα και τον Όμιλο μας, γιατί την ομάδα δεν αποτελούν μόνο αυτοί που παίρνουν μετάλλια αλλά και πολλά άλλα παιδιά.
Θερμές ευχαριστίες επίσης σε όλους τους προπονητές της αγωνιστικής ομάδας, στον κ. Δημήτρη Καρύδη που πίστεψε στα παιδιά, στους συνεργάτες του κ. Μαγδαλένα Ευθυμίου, κ. Γιάνη Μαντασά και κ. Γιώργο Ονησιφόρου για όλα όσα προσέφεραν στα παιδιά και τέλος όλους εσας, χορηγούς, γονείς, φίλους και συμπαραστάτες της κολύμβησης.

Πολλά συγχαρητήρια!


ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
Καλύτερος κολυμβητής στην κατηγορία Παμπαίδων Α’ ο Νικόλας Κώστα.
Παγκύπρια επίδοση με την Αγάθη Μανώλη στα 200μ πεταλούδα Παγκορασίδων Α’.
3η θέση του Ομίλου στην γενική κατάταξη Νέων – Νεανίδων.


Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα :
ΜΑΡΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ
100μ πρόσθιο νέων- αργυρό μετάλλιο
200μ πρόσθιο νέων – αργυρό μετάλλιο
ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΝΩΛΗ
400μ ελεύθερο νέων – χρυσό μετάλλιο
800μ ελεύθερο νέων – χρυσό μετάλλιο
1500μ ελεύθερο νέων – χρυσό μετάλλιο
200μ πεταλούδα νέων – χρυσό μετάλλιο
ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΤΣΑΛΙΔΗΣ
400μ μικτή ατομική νέων – χρυσό μετάλλιο
200μ μικτή ατομική νέων – αργυρό μετάλλιο
100μ ύπτιο νέων – αργυρό μετάλλιο
50μ ύπτιο νέων – χάλκινο μετάλλιο
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΡΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ
400μ ελεύθερο νέων – αργυρό μετάλλιο
800μ ελεύθερο νέων – αργυρό μετάλλιο
200μ ελεύθερο νέων – χάλκινο μετάλλιο
ΑΝΤΩΝΙΟ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
200μ ύπτιο παίδων – χρυσό μετάλλιο
100μ ύπτιο παίδων – χρυσό μετάλλιο
50μ ύπτιο παίδων – αργυρό μετάλλιο
200μ μικτή ατομική παίδων – αργυρό μετάλλιο
ΜΑΡΙΑ EROKHINA
400μ μικτή ατομική κορασίδων – χρυσό μετάλλιο
100μ πρόσθιο κορασίδων – χρυσό μετάλλιο
50μ πρόσθιο κορασίδων – αργυρό μετάλλιο
200μ πρόσθιο κορασίδων – αργυρό μετάλλιο
ΑΓΑΘΗ ΜΑΝΩΛΗ
400μ μικτή ατομική παγκορασίδων Α – χρυσό μετάλλιο
200μ μικτή ατομική παγκορασίδων Α – χρυσό μετάλλιο
200μ πεταλούδα παγκορασίδων Α – χρυσό μετάλλιο
ΝΙΚΟΛΑΣ ΚΩΣΤΑ
100μ ελεύθερο παμπαίδων Α – χρυσό μετάλλιο
200μ ελεύθερο παμπαίδων Α – αργυρό μετάλλιο
ΣΟΦΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
1500μ ελεύθερο παγκορασίδων Α – αργυρό μετάλλιο
800μ ελεύθερο παγκορασίδων Α – αργυρό μετάλλιο 
ΣΟΦΙΑ ΑΛΑΚΑΕΒΑ
200μ μικτή ατομική παγκορασίδων Α – χάλκινο μετάλλιο
ΜΑΡΙΑ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΑ
50μ ελεύθερο παγκορασιδων Β – χάλκινο μετάλλιο
100μ ελεύθερο παγκορασίδων Β – αργυρό μετάλλιο
200μ ελεύθερο παγκορασίδων Β – χάλκινο μετάλλιο
ΝΙΚΟΛΑΣ ΚΟΛΕΦ
100μ πρόσιο Παμπαίδων Β – χρυσό μετάλλιο
200μ πρόσθιο Παμπαίδων Β – χρυσό μετάλλιο
400μ μικτή ατομική Παμπαίδων Β – χρυσό μετάλλιο
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΛΟΙΖΙΔΗ
400μ ελεύθερο παγκορασίδων Β – χρυσό μετάλλιο
800μ ελεύθερο παγκορασίδων Β – χρυσό μετάλλιο
1500μ ελεύθερο παγκορασίδων Β – χρυσό μετάλλιο
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
400μ ελεύθερο Παμπαίδων Β – αργυρό μετάλλιο
800μ ελεύθερο παμπαίδων Β – χρυσό μετάλλιο
1500μ ελεύθερο παμπαίδων Β – αργυρό μετάλλιο

Χάλκινο μετάλλιο στα κάτωθι:
Σκυταλοδρομία 4Χ200 ελεύθερο νέων 
(Μανώλη, Πατσαλίδης, Σειρανίδης, Φραγκουλίδης)
Σκυταλοδρομία 4Χ100 μικτή ομαδική νέων 
( Πατσαλίδης, Δημητριάδης, Μανώλη, Φραγκουλίδης)
Σκυταλοδρομία 4Χ100 μικτή ομαδική παίδων
(Νικολάου, Κοντός, Χατζηευσταθίου, Κυριάκου)
Σκυταλοδρομία 4Χ100 μικτή ομαδική Παγκορασίδων Α και Β
(Καμπανέλλα, Μανώλη, Αλακάεβα, Λοιζίδη)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here