Ήττα για την Πάφο στην τελευταία παράσταση της στο “Στέλιος Κυριακίδης”

Την Ένωση Νέων Παραλιμνίου υποδέχτηκε το βράδυ της Κυριακής η Πάφος FC στο στάδιο “Στέλιος Κυριακίδης”.
Η έλλειψη βαθμολογικού κινήτρου “χαλάρωσε” τους ποδοσφαιριστές του Ζέλικο Κόπιτς, εν αντιθέσει με αυτούς του Παραλιμνίου που ήθελαν πάση θυσία τη νίκη για να συνεχίσουν να ελπίζουν για παραμονή τους στην κατηγορία.
Η Πάφος στο πρώτο μέρος δημιούργησε αρκετά ρίγματα στην άμυνα των “βυσσινί” ωστόσο οι επιθετικοί της αστόχησαν σε δύο περιπτώσεις.
Στο β’ μέρος οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο επιθετικά και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 53ο λεπτό με τον Μηνά Αντωνίου να ευστοχεί από την άσπρη βούλα.
Σαν να μην έφθανε αυτό για την Πάφο, λίγα λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο γκολ. Αυτή την φορά ο Ιωάννης Πίττας με πλασέ εντός περιοχής σημείωσε το 2-0 στο 58′.
Απ’ εκεί και έπειτα οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, όμως δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στο πλεκτό, με αποτέλεσμα στο τελευταίο εντός έδρας ματς της σεζόν να γνωρίσουν την ήττα.